FryzjerstwoKoloryzacja

KOLORYZACJA

Włosy są bardzo ważną częścią wizerunku, które w szczególny sposób podkreślają urodę i osobowość. Idealna fryzura nie tylko zmienia wygląd ale wpływa również na poprawę samopoczucia, dodaje pewności siebie. Zaufaj naszym stylistom i pozwól im stworzyć najmodniejsze fryzury tego sezonu. Dopasujemy fryzurę uwzględniając indywidualne potrzeby każdego Klienta. Naszą podstawowa oferta to strzyżenie damskie i męskie. W ramach usługi wykonujemy konsultację, mycie szamponem pielęgnacyjnym, relaksujący masaż skóry głowy, precyzyjne strzyżenie za pomocą nożyczek lub/i maszynki, modelowanie włosów.

KOLORYZACJA JEDNOLITA

Profesjonalna koloryzacja jednolita przeznaczona jest dla osób, które chcą mieć na całych włosach kolor w jednym odcieniu, a jednocześnie zależy im, żeby kolor ten jak najbardziej przypominał naturalny. Dzięki pracy naszych stylistów włosy uzyskują połysk, a dobrany kolor ma swoją głębię i oryginalny efekt, co widać zwłaszcza w różnych rodzajach oświetlenia i przy oglądaniu włosów z różnych kątów.

Koloryzacja jednolita pozwala ukryć tzw. odrost oraz siwe włosy, a także odżywić włosy na długościach i pogłębić ich odcień. Paleta barw właściwie nie zna ograniczeń: możliwe są głębokie brązy i ciepłe bądź zimne blondy, różne odcienie rudości, a także fantazyjne kolory intensywne. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku znacznych zmian koloru włosów może być konieczny zabieg wcześniejszej dekoloryzacji lub prepigmentacji (gdy zmieniamy kolor na ciemniejszy).

KOLORYZACJA WIELOTONOWA

Koloryzacja wielotonowa to szczególny rodzaj koloryzacji, gdy stylista fryzur używa przynajmniej dwóch kolorów bazowych. Pozwala to stworzyć prawdziwie trójwymiarowy efekt, dzięki czemu nawet bardzo cienkie włosy sprawiają wrażenie imponującej objętości. Możliwości jest naprawdę wiele: kolor może być ciemniejszy od nasady i przechodzić do jaśniejszych końcówek, zbliżone odcieniami barwy mogą się delikatnie przenikać .Szczególnym przypadkiem koloryzacji wielotonowych jest również ombre, sombre oraz balayage.

Bardzo często koloryzacja wielotonowa stosowana jest też w przypadku kolorów intensywnych, żeby podkreślić trójwymiarowość różnych odcieni jednego koloru (innych przy nasadzie, innych na długościach i na końcach). Wszystko zależy od oczekiwań klientki, ale też naturalnego koloru włosów, karnacji skóry lub rodzaju strzyżenia: typ koloryzacji dobierany jest przez naszych stylistów indywidualnie podczas konsultacji.

Trzeba pamiętać, że koloryzacja wielotonowa to zaawansowany fryzjersko zabieg, który wymaga precyzji i czasu – jej wykonanie zajmuje przynajmniej od 2,5 do 3 godzin. Jeśli chcesz gruntownie zmienić kolor, może być potrzebny wcześniej zabieg dekoloryzacji lub prepigmentacji (od półtorej godziny do kilku godzin). Dekoloryzacja niezbędna jest również wtedy, gdy efektem ma być uzyskanie delikatnego, pastelowego odcienia, np. dyskretnego różu. W przypadków takich procesów zalecamy specjalne zabiegi ochronne włosów.